Obec Deštné v Orlických horách
Deštné v Orlických horách

Odpadky

dopis

ODPADKY....věčné téma. Dneska ráno velké parkoviště pod sjezdovkou a den začíná naštváním. Nejdříve jsem chtěla napsat rozčilený příspěvek, ale pak jsem si řekla, že je důležitá osvěta, a tak tedy:

1)černé kontejnery na parkovišti, či na jiných stanovištích JSOU URČENY pro ty občany a chalupáře, kteří nejsou na svozové trase a nemohou mít popelnici a nemají kam odkládat SMĚSNÝ KOMUNÁLNÍ ODPAD

2) černé kontejnery NEJSOU URČENY pro uskladnění velkoobjemového odpadu, k tomu slouží kontejner na sběrném dvoře, který je otevřený každou středu 15-17 a každou sobotu 9-10. V pracovní dny si lze domluvit i jinou hodinu

3) černé kontejnery NEJSOU URČENY pro odpady vzniklé podnikáním, tedy ani odpady z různých chat, chalup, bytů, které pronajímáte. Ze zákona jste povinni si zajistit smlouvu se svozovou firmou, což budete dokládat na vyzvání. Při nesplnění povinnosti (a tou opravdu není jenom uzavřená smlouva) se vystavujete pokutě, jejíž výše začíná na 50.000,- Kč. Z podnikání také máte řešit tříděné odpady aj.

Takže závěrem přikládám pár fotografií a žádám Vás všechny nebuďte lhostejní, co nejvíce třiďte, velkoobjemové odpady vozte na sběrný dvůr, protože jinak to zaplatíme my všichni, ať už zvýšením místního poplatku, nebo z rozpočtu obce a rozpočet je nás všech.

Alena Křížová, starostka

9.11.2020